ثبت دامنه

دامنه آی آر .ir یک دامنه ملی است و ثبت دامنه ir توسط بوف نت در ایرنیک به ثبت می‌رسد. مدت زمان اعتبار ثبت و تمدید انواع دامین های دات ir می‌تواند ۱ یا ۵ سال باشد.

>> جهت خرید دامنه‌های ثبت شده توسط بوف نت اینجا کلیک کنید <<

تعرفه پایه

ثبت در ایرنیک
تومان ۱۷،۰۰۰ یک ساله
  • تغـــییر DNS رایـــگان
  • تحویل در ۲۴ ساعت
  • همیشـــه بـــه صـــرفــه

تعرفه سبز

ثبت در ایرنیک
تومان ۵۵،۰۰۰ پنج ساله
  • تغـــییر DNS رایـــگان
  • تحویل در ۲۴ ساعت
  • همیشـــه بـــه صـــرفــه
اقتصادی

 

مزایای ثبت دامنه .ir

– این نوع پسوند دامنه در مقایسه با پسوند های دیگر دامنه مانند com، net، org و … ارزان تر است.
– بدلیل آنکه این نوع دومین ها توسط مرکز ثبت دامنه (مرکز تحقیقات فیزیک نظری) که در تهران، خیابان نیاوران واقع است، به ثبت می رسد، مالکیت این دومین ها نسبت به سایر پسوند های دامنه که توسط شرکت های بین المللی خارج از ایران به ثبت می رسد، قابل اعتماد تر است. ضمن اینکه دامنه ها با استناد به اطلاعات کامل شخص، شرکت، سازمان یا موسسه، در این مرکز بصورت دقیق و چشمی بررسی و سپس به ثبت نهایی می رسد.
– احتمال آزاد بودن دامنه انتخابی شما با پسوند آی آر نسبت به سایر پسوند های دامنه، بیشتر است.

معایب دامنه .ir
– بدلیل اینکه ایران در لیست کشورهای تحریم شده قرار دارد، محدودیت هایی از جمله عدم امکان قرارگیری تبلیغات در گوگل وجود دارد.
– بدلیل آنکه تمامی اطلاعات مالک دامنه (شامل: نام و نام خانوادگی، نام شرکت یا موسسه دولتی / غیر دولتی، آدرس ایمیل، کد ملی، شماره شناسنامه و گذرنامه، آدرس و شماره تلفن و کد پستی، شماره ثبت شرکت و …) و همچنین نام انتخاب شده، بر اساس شرایط و ضوابط مرکز ثبت مورد بررسی چشمی و دقیق قرار می گیرد، تاخیر در تایید دامنه آی آر توسط ایرنیک تا ۲۴ ساعت کاری ممکن است زمان برد.
– تغییر مالکیت دامنه، در دامنه های آی آر از طرف مرکز ثبت (ایرنیک)، به منزله ترنسفر دامنه تلقی شده و شامل هزینه می باشد.